fbpx

Redakcia

cierna-labut-logo

KRISTÍNA HUDEKOVÁ
Študovala žurnalistiku a manažment prírodných zdrojov na viedenskej BOKU. Aktívna mestská cyklistka so záujmom o komunálnu politiku a životné prostredie.

MARIE STRACENSKÁ
Bývalá novinárka z STV, TA3 či televízie Markíza. Dnes PR manažérka jednej z politických strán, lektorka na Sokratovom inštitúte, mama dvojčiat.

PALO LACKO
Kedysi analytik v Aliancii Fair-play, dnes pomáha rozvíjať ocenenie Biela vrana. Knihožrút, ktorý chodieva rád pešo.

SAMUEL CHRŤAN

Vyštudoval žurnalistiku a politológiu. Pôsobil ako redaktor a editor týždenníka Trend, dnes je asistentom europoslanca Michala Šimečku. Vo voľnom čase sa venuje zážitkovému vzdelávaniu, rád si zahrá futbal a uvarí kamarátom vegánsky guláš.

KRISTÍNA ČERVEŇÁKOVÁ

Vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Venuje sa environmentálnym, vzdelávacím a spoločenským témam. Je tiež spoluzakladateľkou instagramovej platformy Na skládke.

Boli u nás:

JURAJ HIPŠ
Zakladateľ a riaditeľ Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica. Pôvodne učiteľ v Bratislave, dnes obyvateľ lazov na Zaježovej.

JÁN MARKOŠ
Spoluzakladateľ portálu čierna labuť a Sokratovho inštitútu. Šachový veľmajster a vyštudovaný evanjelický teológ.

MARTIN NEUPAUER
Tulák pôsobiaci vo viacerých mimovládnych organizáciách, punkový hudobník z bratislavskej kaviarne.

JAKUB TOMIŠ
Absolvent Sokratovho inštitútu, bývalý vedúci projektu Lokálna mena.

RADO SLOBODA
Vedúci Sokratovho inštitútu, spoluzakladateľ Artfora v Banskej Bystrici a zakladateľ antifašistickej platformy Nie v našom meste.

ALEX KUKUMBERGOVÁ
Stážistka.

PETER FALTUS
Absolvent štúdia na Sokratovom inštitúte. Pracuje v oblasti verejného obstarávania. Podnikateľ, kouč, rekreačný športovec. Zaujíma ho človek, ľudské spojenie a správa vecí verejných.

FERO PAULINY
Dlhé roky sa v Aliancii Fair-play venoval občianskemu oceneniu Biela vrana, aktuálne pracuje pre Nadáciu Pontis.

KATARÍNA JÁNOŠÍKOVÁ
Pôsobila ako redaktorka Investigatívneho centra Jána Kuciaka. Pracuje tiež na investigatívnej relácii Cez čiaru, ktorú spustila Nadácia Zastavme korupciu. Predtým pripravovala spravodajstvo v RTVS a video pre denník SME.

WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner