fbpx
Enviro

SLOVAKIA GOING ZERO WASTE: Vyhadzovaniu odpadu do voľnej prírody vôbec nerozumiem, hovorí Michal Sabo (podcast)

Je tu jar a s ňou stále populárnejšie zbery odpadkov z voľnej prírody. V prvom diele série podcastov od Slovakia Going Zero Waste sa od moderátora a nadšeného zberača odpadu Michala Saba dozviete, čo všetko vo voľnej prírode už našiel, prečo ho práca s odpadom vnútorne uspokojuje a tiež aká bola jeho cesta od módy k otázkam životného prostredia.

Podcast Slovakia Going Zero Waste pre vás pripravil tím najväčšej slovenskej konferencie o živote bez odpadu a cirkulárnej ekonomike. Sledovať ich môžete aj na Facebooku.

V ďalších dieloch sa dozviete viac o:

  • bezobalovom obchode Bezobalis v Trenčíne;
  • etickej módnej značke Trace Collective z Londýna;
  • poradenstve pre firmy, ktoré chcú prejsť na cirkulárnu ekonomiku v Holandsku.

Odoberajte náš podcast, aby vám neušiel žiaden z nových dielov:

Profil autora:

Režisérka dokumentárnych filmov. Vo svojich filmoch sa venuje primárne environmentálnym témam, rozvojovej spolupráci a téme rešpektovania práv detí a žien. V rokoch 2005 – 2007 bola spolu so Živicou hlavnou organizátorkou festivalu DYCH ZEME, ktorý sa venoval environmentálnym témam a novým trendom v ekológii. V roku 2015 v spolupráci s PLATFORMOU MIMOVLÁDNYCH ORGANIZÁCIÍ natočila krátke reklamy na férový spôsob života ŽI FÉR, v jednej z nich v hlavnej úlohe s Adelou Banášovou. V roku 2015 natočila v spolupráci s ČLOVEK V OHROZENÍ a RTVS dokumentárny film PREMENY, ktorý zachytáva rozvojovú spoluprácu a ekologické poľnohospodárstvo v Keni. Od konca roka 2017 sa vo svojej uzavretej skupine na sociálnej sieti Facebook venuje MINIMALIZMU V KAŽDODENNOM ŽIVOTE, ktorý aj intenzívne žije.

Názory

ivana-polackova
Ivana Poláčková

Ochrancovia hodnôt

O hodnotách sa dnes rozpráva veľa. Ako sa v dnešnom svete vytrácajú, ako chýbajú hodnotovo pozitívne ukotvené vzory, či ako ľahko a často vieme skĺznuť k zjednodušovaniu a popieraniu hodnôt pre „vyššie ciele“.

marie-stracenska
Marie Stracenská

Toto nie je len o galérii, musí sa to skončiť

Jedna z prvých kníh, ktoré ma od detstva spájali s babičkou, boli Matějčekove Dejiny umenia. Trávili sme pri nich hodiny. Poznala som ich skoro naspamäť. Vtedy sa začala moja láska k výtvarnému umeniu. Po tom, čo som doštudovala žurnalistiku, prepadol ma smutný pocit, že už nebudem vôbec chodiť do školy. Rozhodla som sa preto skúsiť ešte jednu vysokú školu, ktorá ma bude ukrutne baviť.

Andrea Uherková

Staré odrody jabloní nie sú len slovenské a žiadne iné

Na stole mám celú jeseň misu s ovocím. Dnes si z nej vyberám nenápadné žlté jablko. Po zahryznutí je chrumkavé a šťavnaté, s jemnou chuťou. Je to môj favorit medzi starými odrodami – Batul. Pôvod tejto odrody siaha do Rumunska v 18. storočí.

marie-stracenska
Marie Stracenská

Esemeska z Česka

„Myslím na teba, posledné týždne, žiaľ, v súvislosti s ohrozením slobody slova, kultúry, vzdelanosti a rastúcim populizmom.“ Zatvorila som esemesku, lebo som naozaj nevedela, čo odpovedať. Nie, že by v Česku, kde kamarát býva, bolo všetko ukážkové. Jeho správa ma zarazila. Iba som mu zaželala k narodeninám a čakala tak maximálne „ďakujem“. Tak takto rozmýšľa o ľuďoch na Slovensku?

Tomáš Kušnír

Nečakané spojenectvá môžu vzniknúť kdekoľvek

Dva roky a dvaja ľudia, ktorí ešte mohli žiť. Juraja a Matúša som nepoznal. Do Teplárne som nechodil a v tom čase som nežil v Bratislave. Napriek tomu som sa vďaka svedectvám ich blízkych dozvedel, ako milovali život a žili v láske. Majú dnes kvír ľudia na Slovensku väčší pocit bezpečia?

WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner